World of loadingcraft

World of Warcraft se potýká se zamrzáváním

UPDATE 27.11. 

Uplynul měsíc od vydání patche 7.1, fórum překypuje nespokojenými hráči, dovolávají se „božského modrého postu“ (příspěvek od pracovníka Blizzardu), který by je ubezpečil, že na ně Blizzard úplně nekašle. Mnoho hráčů oznámilo ukončení subscribu, větší množství ho pravděpodobně ukončilo bez uveřejnění aktu. Našla se paralela – podobný problém se totiž objevil i v populární hře Overwatch, odkaz na fórum.

Na úplně jiném threadu fóra, než na tom, které obsahuje přes 100 stran příspěvků, oznámil moderátor implementovaci nějakých oprav na PTR (testovacím) serveru. Vyzval hráče, aby server vyzkoušeli:

blue

 

Zazněla i teorie, že problémy způsobuje starý engine, který nezvládá obrovské nároky nynější podoby hry. Kdo hrál WoWko před deseti lety, pochopí.

teorie

 

Řekla bych, že kompenzace ve formě měsíčního game timu je na místě. Jak dlouho tato situace potrvá?

_____________________________________________________

UPDATE 16. 11. 20:40 – Situace se zdá stále bezvýchodná, hráči oznamují konec subsribu, dokud se vše nevyřeší, hra je podle nich ve vysokém stádiu nehratelnosti.

Vybrala jsem pro vás pár nejzajímavějších postů:

loadiingcraftxergen

Překlad: Měl by být speciální Feat of Strength (doslovný překlad: Ukázka síly, „achievement ve hře“) pro to, když se vám podaří promluvit s prodavačem v Dalaranu dříve než po deseti minutách od připojení se do hry.

A k tomu jeden, velice trefný, gif 🙂 :

View post on imgur.com

_____________________________________________________

UPDATE 9. 11. 19:40 – mnoha lidem pomohlo v Launcheru v Settings vypnout streamování, které je defaultně povoleno (stačí odškrtnout Enable Streaming)

– Blizzard oznámil na Twitteru, že problém je v řešení, snad se brzy dočkáme? Nezbývá než doufat.

blizzardanswer

_____________________________________________________

Blizzard si zavařil. Při posledním updatu (patch 7.1) totiž spolu s různými novinkami vypustil chybu v kódu, která způsobuje velkému procentu hráčů problém se zamrzáváním v loading obrazovce.

Tento freeze dle reportů ve fóru (forum momentálně obsahuje přes 1000 příspěvků) nastává kdykoliv se hráč teleportuje nebo nastoupí do vzducholodě. Načítání prý trvá 5-20 minut, kdy je dokonce rychlejší hru restartovat. V některých případech se hra nenačte vůbec nebo hráče vyhodí. Lidé si také stěžují na snížení celkového FPS ve hře.

Blizzard zatím nepřišel s žádným řešením a chybu vidí spíše na straně hráčů, což mnohé z nich dopaluje. Volají po měsíčním game time na účet Blizzardu (přece jen – za tak nepříjemný bug by se hodila nějaká kompenzace).

Pokud máte tento problém, může vám dočasně pomoci některá z těchto rad (já zkoušela vše, bezvýsledně):

– Promazat cache a WTF složku ve složce s hrou
– V nastavení hry – System – Advanced si překlikněte z Dx11 na Dx9 – pozor, někomu se hra pak nenačte vůbec
– Zkontrolujte si připojení
– Vypněte všechny addony
– Snižte si grafickou úroveň hry

Zbývá jen dodat – Blizzarde, oprav si svou hru, za kterou ti měsíčně platíme!

Pro více info sledujte fórum: http://us.battle.net/forums/en/wow/topic/20749718759?page=50

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *